Zmiana rzeczywistości

 

    Zapowiadana była już od dawana, jako przejście z niższego poziomu rozwoju na wyższy poziom rozwoju. Wiele osób, od lat się też do tej zmiany przygotowywało, powoli uśmiercając swój stary świat przekonań, poglądów, zmieniając swoje stare nawyki, wykształcając świadomość samego siebie oraz poznając mechanizmy rządzące samą rzeczywistością.

    To, o czym chcę napisać, wydarzyło się osiemnastego kwietnia obecnego roku. Tak naprawdę proces rozpoczął się znacznie szybciej, tego dnia nastąpiło jednak apogeum. Rzeczywistość, w której żyliśmy do tej pory, zmieniła się.

    Jak zauważyliście, nie nastąpił żaden wybuch, nie nastąpiła też anihilacja dusz, które nie przeszły wyżej. Dokonała się jednak zmiana. Przez jednych odczuwana jest bardzo subtelnie, inni czują ją bardzo wyraźnie. Nie potrafią jeszcze określić, co to za zmiana, doskonale jednak czują, że jest inaczej.

    Byście ją dobrze wyczuli, nie szukajcie tej zmiany dookoła siebie, choć i tak można ją dostrzec. Poszukajcie tego, co się zmieniło w was samych.

    Pierwsze odczucie, które się pojawia, jest to odczucie delikatnego pomieszania. Mamy poczucie, że coś jest nie tak. Jest inaczej. Nie wiemy jeszcze, co się zmieniło, jednakże czujemy to wyraźnie, że jest inaczej.

    Ci, co szukają odbić w lustrze, będą mogli zauważyć, że ludzie stali się nagle inni. Już ich nie pasjonuje to, co ich pasjonowało do tej pory. Już ich nie cieszy to, co cieszyło jeszcze nie tak dawno. Już się najedli, nasycili tym, co jeszcze chwilę temu wydawało się takie świeże, nowe, ekscytujące.

    Drugim odczuciem, które możemy wyraźnie zauważyć, to potrzeba zmiany. U niektórych może pojawić się chęć, wyrwania wręcz ze starych struktur i ze starego świata. Możemy to czuć też jako chęć rozpoczęcia czegoś na nowo. Mogą rozsypywać się stare związki, przyjaźnie, zespoły, grupy przyjaciół. Będziemy chcieli się wyrwać. Zmienić miejsce zamieszkania, zmienić pracę, uciec gdzieś do innego świata.

    Wbrew pozorom, zmiany rzeczywistości dokonują się dość często. Musimy jedynie rozróżnić, czy dokonała się jedynie zmiana wejścia na wyższy etap, czy już na wyższy poziom. To, co się dokonuje teraz, to wejście na wyższy poziom. To jak przejście z ostatniego etapu duszy młodej, na pierwszy poziom duszy dojrzałej.

    Zmiana dokonała się na poziomach duchowych, to także trzeba pamiętać. Fala zaś, która się wytworzyła, spływać teraz będzie stopniowo w dół, na niższe poziomy.

    Ci, którzy mają doskonały kontakt ze swoim wewnętrznym Ja, odczują to znacznie szybciej. U nich fala spłynie w dół znacznie szybciej. Szybciej też czuli, jak umierały w nich stare światy, czyli momenty, gdy odpadały łuski iluzji. Wielu wykonało naprawdę dużą pracę, by się na to przygotować.

Przyjrzyj się, proszę sobie, jeśli to czytasz i zadaj sobie kilka pytań:

  1. Co w tobie umarło, w ostatnim czasie? Czy to chęć robienia czegoś, czy bardziej wiara w pewne rzeczy?
  2. Czy proces uśmiercania starych przekonań następował u ciebie powoli, czy czujesz to dopiero teraz, jako nagłą chęć dokonania rewolucji w swoim życiu?
  3. Co się w tobie zmieniło? Czy czujesz tę zmianę, że nie jesteś już taki, jaki byłeś kiedyś?
  4. Co zabrałeś ze sobą ze starego świata? Osoby, zadania, rzeczy materialne.
  5. Twoje misje. Kogo na siłę próbujesz zabrać ze sobą? Bliskich, którzy tkwią w starych poglądach, znajomych, miłości, przyjaciół?
  6. Które zadania chcesz kontynuować? To ważne pytanie w odniesieniu do zadań karmicznych, a nawet duchowych. Jeśli jesteś pewien ścieżki, która kroczyłeś wcześniej i dotarłeś dzięki niej do tego miejsca, będziesz nią kroczyć dalej i czuć, że to jest właściwa ścieżka.
  7. Czujesz potrzebę dokonania radykalnej zmiany? Ten stan będzie najsilniej odczuwany. Ci, którzy uparcie szli jakąś drogą, bo chcieli się o czymś przekonać, ci będą czuli największą potrzebę dokonania w sobie i swoim życiu rewolucji.
  8. Kim jesteś? Albo inaczej, kim się stałeś, wędrując ścieżką swojego życia? Nadal chcesz to kontynuować, czy raczej czujesz, że to nie ty i czujesz potrzebę odkrycia tego, kim naprawdę jesteś.
  9. Co teraz? Przed tobą pole nowych możliwości. Stanąłeś w punkcie, który będzie wymagać od ciebie, byś wybrał jedną z dróg. Jeśli nie dokonasz wyboru, pokieruje tobą podświadomość. Zdziwisz się wtedy, po jakimś czasie, jak wiele rzeczy ciągnie się za tobą z przeszłości.
  10. Czego tak naprawdę pragniesz? Czasami wydaje nam się, że to, czego pragniemy, jest oczywiste. Nie jest. Za jednym, oczywistym pragnieniem może kryć się wiele nieoczywistych pragnień. Usiądź i pomyśl: czego tak naprawdę pragniesz?

 

    Życie podlega nieustannej przemianie. Wielu śmierci zwyczajnie nie zauważamy. A cały czas coś w nas umiera. Cały czas umiera coś obok nas, w świeci, w którym żyjemy. Zauważamy to dopiero wtedy, gdy dokonuje się to w sposób bardziej radykalny lub wtedy, gdy jest to przez kogoś inicjowane na większą skalę, na przykład poprzez wywołanie wojny lub innego rodzaju kryzysu.

    Obcujemy ze śmiercią na co dzień. Jednakże nie dokonuje się ona tylko na poziomach fizycznych. Fizyczną śmierć jesteśmy w stanie zauważyć, tę, dziejącą się na poziomach duchowych, już mniejszym stopniu. Jedynie osoby wysoko uświadomione (z rozciągniętą do tego poziomu świadomością) zauważą ten proces, jego moment i fazy.

To, co wydarzyło się teraz, osiemnastego kwietnia, wyczuwalne było, że się wydarzy już od dawna. Czym się ten proces różni od mniejszych zmian (śmierci starego świata) rzeczywistości? Dzieje się równolegle na wszystkich poziomach, na raz. Nastąpiła niezwykle rzadka kalibracja duchowa, gdy wiele elementów rzeczywistości ustawiło się idealnie w punkcie równowagi do swych przeciwieństw. Zadziało się to dzięki temu, że dużo dusz, osiągnęło w swym rozwoju ten sam pułap. Jeśli jesteś w tej grupie, gratuluję. Jeśli wyprzedziłeś swoje czasy i przyczyniasz się do tego, by inicjować kolejny proces zmiany rzeczywistości, gratuluję podwójnie. A tym, co wkroczyli na wyższy poziom świadomości, zwyczajnie życzę, byście jasno się określili i podążali do kolejnego, jeszcze wyższego poziomu świadomości duchowej.

 

©Wszystkie prawa zastrzeżone Wydawnictwo Nadi
Projekt i realizacja Indico.